Skaičiavimai, modeliavimai ir prognozavimai saulės energijai panaudoti pastaruoju metu ypač išaugo. Siekiama išnaudoti jau antropogeninį kraštovaizdį - pastatų stogus, siekiant per daug nepakeisti kraštovaizdžio ir gauti energiją ten, kur ji ir vartojama.
Projektas SUN-AREA, kurio metodika jau buvo taikyta Osnabruko miesto saulėtumo potencialo skaičiavimui, ir toliau aktyviai vykdomas Vokietioje. Pateikdami vis kitų miestų modeliai: iteraktyvūs ir atviri.  Praeitame įraše galite rasti plačiau aprašytą patį projektą, iniciatorius, atliktus tyrimus ir gautus apdovanojimus!

SUN-AREA šį kartą pateikia saulės panaudojimo potencialo interaktyvius žemėlapius keliuose Berlyno kvartaluose. Į žemėlapius galite žvilgtelti patys. Puslapis vokiečių kalba.

Kas šį kartą kitaip?

Berlyno saulės energijos potencialo pasiskirstymas pateikiamas ir ant pastatų 3D modeliu! Pateiktus duomenis galima stebėti su Google Earth programa (nemokama). Tereikia parsisiųsti KMZ failą skirtą naudoti tik ant Google Earth.

Apie Berlyno stogus, kaip naują energijos šaltinį, paskaityti galite plačiau. Pateikiama galerija, kaip atrodo 3D modelis per Google Earth.  Vaizdai tikrai įspūdingi. Matavimų rezultatai - taip pat. Didžioji dalis stogų tinkami ir labai tinkami saulės energijai gauti!

Tyrimai juda į priekį, pats laikas būtų pajudėti ir visuomenei.

Patiko (0)

Rodyk draugams